Wydarzenia

CRUFTS 2024

Dziś startuje CRUFTS – najważniejsza i najbardziej prestiżowa wystawa psów na świecie, organizowana przez The British Kennel Club. Jak zwykle, odbywa się ona na terenie National Exhibition Centre w Birmingham i trwa cztery dni, do niedzieli.

Nazwa imprezy pochodzi od nazwiska jej pierwszego organizatora, Karola Crufta, który zorganizował w 1886 roku „Pierwszy Wielki Pokaz Teriera”. Pierwszą imprezą pod nazwą Cruft był Cruft’s Greatest Dog Show, zorganizowany w 1891 roku w Royal Agricultural Hall, w Islington. To pierwsze takie wydarzenie w świecie, gdzie na wystawie wszystkie rasy rywalizowały ze sobą. Ta pierwsza wystawa CRUFTS zebrała około 2000 psów.

Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, gdyż zgłosiła się na nią rekordowa ilość psów spoza Wielkiej Brytanii. 3776 psów reprezentujących 49 różnych państw – historyczny wynik, wypada pogratulować. Łącznie w zawodach weźmie udział prawie 20 000 psów wszelkich ras.

Organizatorzy przygotowali dla miłośników kynologii stream z wystawy – zapraszamy do oglądania najlepszych z najlepszych!

redakcja
Redakcja ŚH w pełnym składzie, a co!
http://swiathodowcy.info