Wydarzenia Wywiady

Dwa miesiące do Zwierzomanii!

Zostały tylko dwa miesiące do Zwierzomanii w Rzeszowie. Przeprowadziliśmy szybki wywiad z organizatorami, aby dowiedzieć się jak idą przygotowania do tej imponującej imprezy.

Świat Hodowcy: Za dwa miesiące Zwierzomania. Dużo i mało jednocześnie. Jak idą przygotowania?

Pawesome Events: Wszystko przebiega zgodnie z planem. Jedna z atrakcji dla zwiedzających – Felimpiada – już się nawet w pewien sposób rozpoczęła – Polski Związek Felinologiczny i Klub Kota X-Treme, jako jej współorganizatorzy – jakiś czas temu oficjalnie otworzyli zgłoszenia dla wystawców na swoje wydarzenia.

ŚH: Krążą pogłoski, że Felimpiady, a może i całej Zwierzomanii nie będzie, z uwagi na wycofanie się z uczestnictwa w imprezie łódzkiego klubu Supreme Cat Club w ostatniej chwili. Co możecie o tym powiedzieć?

PE: Powiedzieć można jedno – to oczywista bzdura. Potwierdzamy, że klub zerwał jednostronnie umowę uczestnictwa. Jednak w kontekście całej Zwierzomanii to niczego nie zmienia! Ot, po prostu nie będzie klubu z Łodzi – czego nikt z odwiedzających nie zauważy, bo jak miałby? Na to miejsce jest kilka innych kandydatur, niedługo powinno się wyjaśnić, kto będzie reprezentował FIFe w Felimpiadzie w Rzeszowie.

ŚH: Czyli rozmowy z innymi klubami są prowadzone?

PE: Tak, istnieje dużo klubów, działających pod auspicjami FIFe, a spora część z nich jest zainteresowana promowaniem się na tak dużej i atrakcyjnej imprezie. Ludzie rozumieją, że w dzisiejszych czasach każdy element zaznaczenia swojej obecności jest istotny, więc po wycofaniu SCC telefony się rozdzwoniły. Brak wyobraźni jednych to szansa innych – jak to w życiu bywa. Nam zmiana reprezentanta FIFe nie przeszkadza w niczym.

ŚH: Czy możecie już powiedzieć, kto wskoczy na wolne miejsce?

PE: Nie, tym bardziej, że rozmowy trwają. Uważamy, że takie informacje kluby powinny same ogłaszać. My możemy powiedzieć jedynie, że zarówno Zwierzomania, jak i Felimpiada, odbędą się zgodnie z planem!

ŚH: Co jeszcze możecie powiedzieć, na dwa miesiące przed wydarzeniem?

PE: Przede wszystkim mamy bardzo dużo pracy! Uruchomiliśmy przedsprzedaż biletów, podpisujemy umowy na ostatnie miejsca na expo, organizujemy przestrzeń targową, szykujemy nagrody, koordynujemy wszystkie elementy Zwierzomanii, aby wydarzenie wyszło jak najlepiej i żeby zwiedzający czuli się usatysfakcjonowani a wystawcy – zadowoleni. Załatwiamy też bazę hotelową dla wystawców.

ŚH: Powiecie coś więcej o możliwościach noclegowych?

PE: Z powodu niestabilności za naszą wschodnią granicą, Rzeszów stał się istotnym punktem na mapie Europy, a miejsca noclegowe podrożały. Udało nam się jednak wynegocjować specjalne warunki w Hotelu Rzeszów dla zainteresowanych naszą wystawą – na hasło „Zwierzomania” hotel udziela atrakcyjnego rabatu. Zachęcamy do zainteresowania się tych, którzy jeszcze nie mają gdzie spać.

ŚH: Ptaszki też ćwierkają, że warstwa edukacyjna Zwierzomanii nabiera rozmachu...

PE: Można tak powiedzieć. Szykujemy kilka niespodzianek, ale o tym więcej powiemy za jakiś miesiąc. Dziś mogę zdradzić – nudno nie będzie.

ŚH: Nasza wspólna inicjatywa „Przyjaciela Zwierząt” też nabiera rozpędu. Mamy wiele zgłoszeń, kapituła będzie miała zgryz kogo wybrać.

PE: I to bardzo nas cieszy! Z radością przyłączyliśmy się do tego pomysłu, dając zaplecze imprezowe dla Gali wręczenia tej zacnej nagrody. Jeśli zgłoszono wiele kandydatur – tym lepiej! Oznacza to, że tytuł „Przyjaciela Zwierząt” był potrzebny, a „zwierzoluby” nie boją się wskazywać wartościowych przedstawicieli naszego środowiska, który przysłużył się społeczności i sprawie. Wspaniała wiadomość!

Świat Hodowcy objął Zwierzomanię 2024 patronatem medialnym. Nasza Redakcja współorganizuje też Galę statuetki Przyjaciel Zwierząt.

redakcja
Redakcja ŚH w pełnym składzie, a co!
http://swiathodowcy.info