Wydarzenia

Kto otrzyma zaszczytny tytuł „Przyjaciel Zwierząt”?

Tak nazwaliśmy statuetkę. Będzie to nagrodą dla ludzi, którzy przyczynili się lepszego życie zwierząt w ludzkim świecie, aby nie cierpiały, by mogły godnie żyć.

Kim jest Przyjaciel Zwierząt?

Przyjaciel Zwierząt to inicjatywa portalu Świat Hodowcy (ŚH), Krajowego Instytutu Hodowli Zwierząt Towarzyszących (KIHZT) oraz Unii Felinologii Polskiej (UFP). W skład kapituły nagrody wszedł Prezes Instytutu – mecenas Marek Wiśniewski, Prezes Unii – Marcin Mańk oraz nasza redaktor naczelna – Marta Rozwadowska.

O inicjatywie…

Od początku istnienia, Unia szukała sposobu na podziękowanie wspaniałym ludziom oddanym polskiej felinologii. „Spotykamy ich w codziennej walce o lepsze prawo, chroniące zarówno zwierzęta, jak i uczciwych, rzetelnych hodowców” – powiedział nam Marcin Mańk. – „Teraz, przy współpracy zarówno z Instytutem, jak i Światem Hodowcy, mamy taką okazję. Nadszedł czas, aby udowodnić, że nie każdy bohater nosi pelerynę…”

– „Chcemy by była to impreza cykliczna. Pierwsza Gala Przyjaciela Zwierząt odbędzie się podczas Zwierzomanii 2024 r. w Rzeszowie” – mówi Marek Wiśniewski. – „To zaszczyt być częścią tego projektu. Wierzymy, że pozwoli na symboliczne „dziękujemy” zarówno w imieniu ludzi, jak i zwierząt tym osobom, które na to zapracowały codziennym oddaniem sprawie.”

– „Świat Hodowcy z radością przyłączył się do tej inicjatywy! Wsparcie pomysłu, dzięki któremu środowisko hodowlane dostrzega wybitne jednostki jest ważne” – podkreśliła Marta Rozwadowska.

Możesz zgłosić kandydata!

Wizualizacja nagrody jest imponująca i z pewnością ucieszy obdarowanych podczas planowanej Gali.

Statuetki trafią do rąk wyróżnionych już 14 kwietnia, na G2A Arenie, podczas Zwierzomanii 2024, którą ŚH objął patronatem medialnym.

Przyjmujemy zgłoszenia nominowanych do wyróżnienia, pod adresem nagroda(at)swiathodowcy.info. Prosimy o przesłanie danych nominowanej osoby wraz z uzasadnieniem, dlaczego zasługuje na wyróżnienie mianem Przyjaciela Zwierząt.

Spośród przysłanych zgłoszeń, a także kandydatów zaproponowanych przez organizacje założycielskie (UFP, KIHZT, ŚH), kapituła wybierze nagrodzonych.

Na kandydatury czekamy do końca lutego 2024!

redakcja
Redakcja ŚH w pełnym składzie, a co!
http://swiathodowcy.info