Wydarzenia

Relacja z pokazu kotów w Kaliszu

4 lutego br. w kaliskim Technikum im. Św. Józefa odbył się pokaz kotów rasowych. Przedsięwzięcie z okazji obchodów Światowego Dnia Kota zorganizował Poznański Klub Kotów Rasowych AmoFeles.

Wczesnym rankiem do Kalisza zjechały kocie piękności z różnych zakątków naszego kraju. W sumie 85 kotów zaprezentowali hodowcy zrzeszeni w klubach i stowarzyszeniach, które są akceptowane przez ogólnoświatową organizację World Cat Congress. W przestronnej, pięknej i nowoczesnej hali rozlokowano wystawców w dwóch sektorach. Po bokach ustawiły się liczne stoiska z karmą oraz innymi, kocimi akcesoriami.

Nie zabrakło też lokalnego stoiska fundacji non profit. W szczycie hali ulokowano obszerny ring, który jak zwykle był miejscem służącym do prezentacji kotów oraz prowadzenia mini konkursów dla publiczności. Gospodarzem ringu był Roman Grabara.

W trakcie pokazu zaprezentowano bardzo licznie przybyłym widzom popularne rasy kotów takie jak: koty brytyjskie w wersji krótko i długowłosej, maine coony i ragdolle.

Ponadto publiczność miała okazję podziwiać urodę kotów syberyjskich i ich siostrzanej rasy neva masquerade, devon rexów, kotów bengalskich, norweskich leśnych, bezwłosych sfinksów kanadyjskich oraz pojedynczych egzemplarzy – kota abisyńskiego i kota tajskiego.

Zwieńczeniem pokazu było wręczenie nagród – pucharem uhonorowano kocura bengalskiego Morisa z hodowli Loriwal*PL Sebastiana Kwiatkowskiego oraz kota rasy ragdoll Iwony Grandyberg z hodowli Kotulek*PL.

Oprócz tego organizator pokazu rozlosował wśród hodowców nagrody rzeczowe, których wystarczyło dla każdego uczestnika. W trakcie wspomnianego finalnego wydarzenia każdy z wystawców miał możliwość zaprezentowania publiczności swojego mruczusia.

Poznański Klub Kotów Rasowych AmoFeles składa ogromne podziękowania dla wystawców, dyrekcji Technikum oraz lokalnym mediom za nieocenioną pomoc w promocji wydarzenia.

Klub
Informacje podane w artykule przesłane przez klub hodowców. Za podane informacje redakcja nie ponosi odpowiedzialności.