Wydarzenia

Relacja z pokazu kotów w Pile.

     26 listopada do Piły zjechały się mruczące piękności z różnych stron kraju. Pokaz był zorganizowany przez Poznański Klub Hodowców Kotów Rasowych AmoFeles wraz z władzami miasta.

Przed halą sportową Szkoły Podstawowej im. St. Staszica, wystawców witały przygotowane z tej okazji banery i stojaki reklamowe. Jak przystało na prawdziwie kocie święto pierwszą osobą witającą koty był sympatyczny pan doktor weterynarii. Następnie przedstawiciel organizatora służąc za przewodnika prowadził wystawcę do oznaczonej numerem klatki. Klatki ustawione zostały w dwa sektory z wygodną przestrzenią dla wystawców i zwiedzających. Każdy sektor został estetycznie udekorowany klubowymi reklamami oplatającymi dolne części klatek. Przestrzeń po bokach hali wypełniły stoiska z akcesoriami i karmą dla kotów oraz stoisko charytatywne.

    Przestrzeń wystawowa zwieńczona została ringiem. Sam ring został również profesjonalnie przygotowany i wyposażony. Tam odbywały się prezentacje kotów. Roman Grabara miał o czym opowiadać, gdyż na pokazie zjawiły się 82 koty!

Koty zostały przedstawione przez prowadzącego z uwzględnieniem ras, rysu historycznego ich powstania oraz początków hodowli poszczególnych ras w naszym kraju. Były prezentowane również w różnych konfiguracjach, dla przykładu jednocześnie zaprezentowano rasy, które zostały wyhodowane w Stanach Zjednoczonych lub Anglii. W innym przypadku zostały przedstawione procesy rozwoju kotów od kociaka poprzez osobnika dorastającego aż do kota w pełni ukształtowanego. Ciekawym elementem pokazu była również prezentacja różnych ras kotów, których umaszczenie jest dowodem na udział kota syjamskiego w tworzeniu danej rasy. Z pewnością miłym gestem była prezentacja hodowli z Piły i okolic. Na koniec prowadzący zaprezentował koty i hodowców, którzy przyjechali do Piły z najdalszych okolic Polski, a mieliśmy gości z Wrocławia, Lublina, Łodzi, Pabianic, Zgierza czy Skierniewic.

     Dla najmłodszych, ale i nie tylko, organizatorzy mieli w ofercie malowanie twarzy oraz konkursy. Te ostatnie w żartobliwej i humorystycznej formie pan Roman Grabara kierował do dzieci, młodzieży i dorosłych.

     Władze miasta Piły ufundowały puchar dla najpiękniejszego, zdaniem fundatora, kota pokazu.

Wygrał kocur rasy ragdoll Garet Maszkotka*PL państwa Beaty i Pawła Małysów. Nagrodę wręczyła Przewodnicząca Rady Miasta Piła p. Maria Kubicka. Poznański Klub dla każdego właściciela kota ufundował nagrodę, której wręczenie obyło się na zasadzie losowania. Tradycją stał się gorący posiłek dla każdego wystawcy.

    Pokaz odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających. Dla widzów była to niewątpliwa przyjemność móc obejrzeć liczne kocie piękności oraz – co jest bardzo ważne i do nie przecenienia- nawiązanie bezpośrednich relacji z hodowcami cudownych, a nierzadko unikatowych ras.

    AmoFeles składa gorące podziękowania władzom miasta Piły za pomoc w zorganizowaniu pokazu i hodowcom kotów, bez udziału których żadna „kocia” impreza nie byłaby możliwa.